Przyrządzanie posiłku

1. Dokładnie umyć ręce i powierzchnię, na której będzie przygotowywany posiłek. Wysterylizować butelkę i smoczek lub wygotować w wodzie pitnej przez 10 minut.

2. Gotować świeżą wodę pitną przez 5 minut i pozostawić do wystygnięcia na co najmniej 30 minut. Woda powinna być ciepła po sprawdzeniu na wewnętrznej stronie przegubu dłoni. Wlać wymaganą ilość wody do wysterylizowanej butelki.

3. Napełnić proszkiem miarkę załączoną do opakowania Neocate, nadmiar proszku usunąć czystym, suchym nożem. Nie ubijać proszku w miarce. Używać wyłącznie miarki załączonej do opakowania.

4. Dodać zaleconą ilość miarek proszku Neocate do wody. Zamknąć butelkę i wstrząsać, aż proszek się rozpuści. Przed podaniem upewnić się, że pokarm ma właściwą temperaturę poprzez umieszczenie kilku kropli na wewnętrznej stronie przegubu dłoni.

5. Produkt pozostały w butelce po karmieniu wyrzucić po jednej godzinie od przygotowania. Nie podgrzewać posiłku podczas karmienia.

 

Ważna informacja:

Dieta w proszku nie jest sterylna. Każdy posiłek należy przygotować bezpośrednio przed karmieniem. Wstrząsnąć lub zamieszać posiłek bezpośrednio przed podaniem. Nie podgrzewać posiłku dłużej niż przez 15 minut przed podaniem. Nie gotować przygotowanego posiłku. Nie używać kuchenki mikrofalowej do przygotowania lub podgrzania posiłku.